SDP Lohja luottamushenkilövalinnat 1.6.2017-31.5.2021

Valtuuston puheenjohtaja Joona Räsänen

Valtuuston vaalilautakunta
Aslak Palenius puheenjohtaja

Kaupunginhallitus 1.6.2017-31.5.2019
Maaret Laine II varapuheenjohtaja/Aslak Palenius
Jarmo Aho/Teuvo Sarin
Leena Saari/Ana Gutierrez Sorainen

Kaupunginhallitus 1.6.2019-31.5.2021
Kunnallisjärjestön edustajisto päättää keväällä 2019.

Kaupunginhallituksen konsernijaosto 1.6.2017-31.5.2019
Jarmo Aho puheenjohtaja/Teuvo Sarin

Sosiaali- ja terveyslautakunta 1.6.2017-31.5.2019
Jaana Silander puheenjohtaja/Aila Lahti
Minna Järvinen/Anni Erolahti
Janne Jalava/Janne Kolehmainen

Sosiaali- ja terveyslautakunta 1.6.2019-31.5.2021
Maaret Laine puheenjohtaja/Anni Erolahti
Jaana Silander/Minna Järvinen
Janne Jalava/Janne Kolehmainen

Sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöjaosto
Jaana Silander jäsen

Lasten, nuorten ja perheiden lautakunta
Juha Niemimaa/Jari Mettomäki
Tomi Penttinen/Miika Lepokallio
Ana Gutierrez Sorainen/Laura Savolainen

Lasten, nuorten ja perheiden lautakunnan suomenkielinen jaosto
Juha Niemimaa/Tomi Penttinen

Lasten, nuorten ja perheiden lautakunnan ruotsinkielinen jaosto
Mirja Janèrus/Keijo Wigren

Vetovoimalautakunta
Taina Lackman/Hannu-Pekka Sinervä
Teija Ristaniemi/Noora Kuusisto
Matti Selenius/Lassi Jääskeläinen

Vetovoimalautakunnan kaupunkisisältöjaosto
Lassi Jääskeläinen/Hannu-Pekka Sinervä

Vetovoimalautakunnan lupajaosto
Taina Lackman puheenjohtaja/Noora Kuusisto

Vetovoimalautakunnan ympäristöterveysjaosto
Matti Selenius / Minna Eräketo

Palvelutuotantolautakunta
Pirjo-Leena Forsström puheenjohtaja/Tuisku Ahlfors
Tapani Kopra/Ville Kanniainen
Sanna Laaksonen/Riina Seppälä

Tarkastuslautakunta
Jukka Peippo/Raimo Ikola

Keskusvaalilautakunta
Aila Lahti/Raija Kotkavirta

Lautamiehet Länsi-Uudenmaan käräjäoikeuteen
Riitta Itänen, Matti Nurmi, Hannu Marjamäki

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet
Minna Eräketo, Raimo Ikola
——————————————————————

 

Ylikunnalliset luottamustehtävät

Hiidenopiston johtokunta
Ari-Pekka Rauttola/Hannu-Pekka Sinervä

HUS-piirin yhtymävaltuusto
Maaret Laine/Anni Erolahti

Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin yhtymäkokous
Joona Räsänen

HUS Lohjan sairaanhoitoalueen lautakunta
Teija Ristaniemi/Leena Saari

HUS vähemmistökielisen lautakunnan Lohjan sairaanhoitoalueen jaosto
Mirja Janèrus/Keijo Wigren

Uudenmaan liitto, maakuntavaltuusto
Aslak Palenius / Taina Lackman

Länsi-Uusimaa maakuntakaava
Matti Tukiainen puheenjohtaja/Leena Levonperä

 

Kuntapäivät 2017
Joona Räsänen

Länsi-Uudenmaan jätelautakunta
Jarmo Aho puheenjohtaja/Tuisku Ahlfors

Uudenmaan jätelautakunta
Jarmo Aho/ Tuisku Ahlfors

Luksian hallitus
Pekka Räsänen PJ / Päivi Perenius

Luksian tarkastuslautakunta
Pirjo-Leena Forsström / Teuvo Sarin

Lohjan vuokra-asunnot Oy
Teija Ristaniemi VPJ /Tomi Penttinen

Lohjan Liikuntakeskus Oy
Markku Saarinen puheenjohtaja/Jari Mettomäki
Noora Kuusisto/Laura Savolainen

Lohjan Liikuntahallit Oy
Markku Saarinen/Noora Kuusisto

Novago
Teuvo Sarin

Loher
Leena Levonperä/Harri Korpi.

——————————————————————

Vaalilautakuntien jäsenet, presidentinvaalit 2018

Vaalilautakunnat:Tapani Kopra, Raimo Ikola, Anita Ekqvist, Markku Ekqvist, Riina Seppälä, Mika Eskola, Maaret Laine, Jari Mettomäki, Jarmo Aho, Minna Eräketo, Leena Saari, Sinikka Kostiainen, Miika Lepokallio, Sari Kettunen, Minna Järvinen, Tomi Penttinen, Päivi Perenius, Sanna Laaksonen, Ville Kanniainen, Jaakko Heino, Juha Niemimaa, Janne Kolehmainen, Jaana Silander, Marja-Leena Erkkilä.

Vaalitoimikunnat: Hilkka Ranta, Matti Selenius, Tuisku Ahlfors, Uolevi Viita, Tuula Niemi.